מוזאון וילפריד מתמקד בלימוד תרבויות ואמנות המזרח. אוספיו כוללים פריטי אמנות עתיקים ומרתקים מרחבי המזרח הקרוב והרחוק. לצד תערוכות האוספים, מוצגות במוזאון גם תערוכות מתחלפות של אמנות ישראלית עכשווית ואמנות מהמזרח.

במוזאון מתקיימות הדרכות פעילות על ידיי צוות מדריכים מקצועי. ההדרכות מותאמות לכל קבוצה על פי אופייה וצרכיה. ההדרכה במוזיאון היא דיאלוגית, ומשלבת התבוננות ושיח, תוך מתן הזדמנות לכל תלמיד להביא לידי ביטוי את תובנותיו ורשמיו.

מטרת הביקור במוזאון היא לעודד ולטפח אצל התלמידים סקרנות ופתיחות ביחס ליצירות האמנות, ולהקנות להם כלים להתבוננות ולחוויה מעמיקה.

 

לתיאום הדרכות נא ליצור קשר עם משרדי המוזיאון: 04-9899566

 

ההדרכות לבתי הספר העל יסודיים מכוונות לפיתוח חשיבה עצמאית וביקורתית. מטרת ההדרכות היא לטפח את יכולתם של התלמידים לגבש עמדה אישית אל מול דעות ואפשרויות מורכבות, המופיעות בעקבות מפגש עם יצירות האמנות.

ההדרכות לבתי הספר היסודיים הן לימודיות ומעשירות, ומשלבות בין התבוננות, שיח ופעילות אישית וקבוצתית. השיחה עם התלמידים מתקיימת ב"גובה העיניים", והפעילות כוללת התנסויות חוויתיות שונות המעודדות חשיבה, דמיון, והבעה.

ההדרכות לילדי הגיל הרך הן חוויתיות וזורמות, באופן שהופך את הביקור לנעים ומהנה עבור הילדים. הפעילויות כוללות משחקי חיפוש וגילוי, סיפורים ומשחקי תפקידים, התבוננות מודרכת, ושיח מותאם המעודד חשיבה ושאילת שאלות.