שבעה עבד אל-כרמים

שיח גלריה בתערוכה יתקיים ביום שישי 5.4.19 בשעה 11:00

תערוכתה של אלהם רוקני "שבעה עבד אל-כרמים" היא תוצר של פרויקט שיזמה האמנית לאיסוף ספורי-עם של פליטים ומהגרי עבודה מסודן ואריתריאה, ורישומם וקיטלוגם בארכיון הספור העממי על שם דב נוי שבאוניברסיטת חיפה.

בתערוכה מוצגת עבודת וידאו בה מספרת רוקני סיפור על מעבר אוכלוסיות (פליטים ומהגרים) לתרבות זרה וחוסר ההבנה הבסיסי, הבא לידי ביטוי בכל שכבות התקשורת, בין האוכלוסיה המקומית והאוכלוסית המהגרים. בשפה ויזואלית המשלבת צילומים דוקומנטרים, סצנות מבוימות ורישום, מדלגת רוקני בין מציאות ופנטזיה, דיאלוג בין שפות ותרבויות, ספור עכשווי על פליטות אישית על רקע ספורי עם סוראליסטים.

רוקני שהיתה ילדה צעירה כשמשפחתה היגרה לישראל מאיראן מופיעה בסרט בדמותה האמיתית, ומכניסה את בכך את הרובד האישי שלה. יחד עם עבודת הוידאו מוצגים רישומים המבוססים על ספורי העם שאספה ומצוירים בסגנון נאיווי המאפיין ציורי אגדות, עם צבעוניות עשירה המזכירה מיניאטורות פרסיות - השייכות לעולמה התרבותי החצוי של האמנית.

אוצרות: שיר מלר ימגוצ׳י וענת טורבוביץ׳

תערוכתה של אלהם רוקני "שבעה עבד אל-כרמים" עוברת למוזאון וילפריד לאחר שהוצגה בתחילת 2018 במרכז לאמנות עכשוית בתל אביב. התערוכה מלווה בספר אמן שהוצא במסגרת הפרויקט. 

גלריית תמונות