כללי

קול הנשמה: ריפוי באמצעות הקול והצליל עם טל קולמן

~אירוע נעילה לתערוכה ״מרחב נשימה״~
יום שבת, 27.6.20, בשעה 16:00
הדרכה בתערוכה 16:00-16:45 
סדנת צלילים מרפאים קול הנשמה 17:00-20:00 

סדנה בה נלמד את יסודות  הריפוי באמצעות הקול ונתנסה  במדיטציות שונות השאובות מן הנאדה יוגה (יוגה של הצליל) וממסורות שמאניות. בסדנה הספציפית הזו נתמקד בטכניקת ריפוי פשוטה ועוצמתית הנקראת: צלילים עיליים (אוברטונים) טכניקת שירה מונגולית שבה טון אחד שמופק, מזמין טון אחר להיות מופק בו זמנית. זוהי טכניקה פשוטה וקלה ליישום.

הסדנה מיועדת לכל מי שרוצה ואוהב לשיר, אין צורך בניסיון קודם. כל אחד יכול לשיר אוברטונים!

עלות למשתתף: 105 ש״ח במכירה מוקדמת, 125 ש״ח אחרי ה-22.6. הרשמה בקישור: https://www.eventer.co.il/talcoleman

או בטלפון: 04-9899566

——-

טל זימרה קולמן, מלחינה ומוסיקאית המנגנת על כלי נגינה שונים. למדה חליל הודי (בנסורי) אצל החלילן ההודי פנדיט הריפרסד צ׳אורסיה.

למדה את עקרונות הריפוי בצליל אצל גיל פרס, סילביה נאקאש, ג'ון בוליו ודויד הייקס, עימו גם הופיעה באוסלו.

חוקרת, לומדת ומלמדת את אמנות הרפוי בצליל מזה 28 שנה, למדה תיאטרון באוניברסיטת תל אביב ומוסיקה בהודו ,הולנד ונורבגיה.

הקימה תיאטרון סיפור מוסיקאלי והוציאה דיסק ביחד עם שיר סופר בשם: המסע לארץ הצלילים הקסומים והנחתה מקהלה בשם HARMONIC ECHOES – באוסלו שבנורבגיה.

פיתחה שיטת ריפוי בצליל הנקראת Harmonic Therapy בה היא מטפלת על גבי מיטת צלילים שמתחת מתוחים 60 מיתרים. בנוסף למיטת המונוקורד עושה טל שימוש בכלים רבים ומגוונים כגון: גונגים, קערות טיבטיות, קולנים, קלימבה ותוף ומשלבת שירת ראגות ואוברטונים. הטיפול הינו מסאג עמוק של צלילים ותדרים המאזן ומרגיע את הגוף, ומטפל בסימפטומים רבים ושונים -פיזיים ונפשיים כאחד.

טל יצרה והוציאה לאור 6 דיסקים למדיטציה, יוגה, טיפולים ורגיעה והופיעה בפני הדאלי לאמה בעת ביקורו באוסלו, בארמון המלוכה הנורבגי ובמרכז נובל לשלום.

לקריאה נוספת על טל לחצו כאן 

על הרפוי באמצעות הצליל והתדר:

היקום מורכב מתדרים, לפיכך לכל דבר וחפץ יש צליל, גם אם האוזן האנושית לא שומעת אותם. כתוצאה ממתחים המאפיינים את החיים בעידן המודרני, הגוף יוצא לעיתים קרובות מאיזון ומאבד בכך את התדר הראשוני ההרמוני. המטרה של הרפוי באמצעות הצליל היא להחזיר לגוף את התדר המקורי הבריא שלו. היות וגוף האדם מורכב מ70-80% מים והיות וצליל נע במהירות כפולה פי 5 במים מאשר באוויר, הגוף מגיב מייד לצלילים ותדרים, וכשיש צליל מכוון (שהופק עם כוונת רפוי) התדר משתנה כליל תוך דקות ספורות. לפי הפילוסופיה ההודית, היות ואנו מורכבים מתדרים – אנו, למעשה, עשויים ממוזיקה ולכן כל אחד יכול להתחבר לעצמו וליצירתיות שבו, באמצעות המוסיקה שמזכירה לנו מי אנחנו באמת ומזמינה אותנו לחזור הביתה.  

הקול האנושי הנו כלי תרפויטי ראשון במעלה וניתן לעשות בו שימוש שעוזר לגוף לאזן את עצמו.