כללי

"הודו עכשיו" על אמנות הודית עכשווית עם האוצרת רותם רוף

שדה האמנות העכשווית בתת היבשת ההודית נמצא בפריחה רעיונית ויצרנית חסרת תקדים ומביא לעניין עצום של הממסד האמנותי העולמי שמתבטא בשוק מכירות משגשג, בתערוכות בחללי תצוגה מרכזיים בעולם, כמו גם ביריד אמנות חשוב בניו דלהי ובביאנלה בקוצ'ין שהפכה להיות אחד היעדים היותר מעניינים לאמנות עכשווית. כל זה קורה במקביל וכפועל יוצא מהשינויים הפוליטיים, הכלכליים והחברתיים שעוברים על תת היבשת, וכמובן שרבות מהעבודות משקפות זאת.

האוצרת רותם רוף תציג בהרצאתה את סצינת האמנות העכשווית בתת היבשת ותצביע על האופנים שבהן האמנות הנוצרת בארצות אלו מציעה פרוק של סטריאוטיפים תרבותיים, ועל הדרכים שבהן היא מעוגנת בשיח האמנות הגלובלי ובמסורת האמנותית העשירה של תת היבשת

רותם רוף היא אוצרת עצמאית, מרצה על אמנות עכשווית ומוסדות תרבות בבצלאל ומנהלת התכניות של עמותת ארטיס בישראל.

במהלך שהות של יותר מעשור בניו יורק היא למדה לתואר ראשון ושני בתולדות האמנות בהאנטר קולג' , ועבדה במוזיאון לאמנות מודרנית (MoMA). עם שובה לארץ רוף הייתה אוצרת במוזיאון חיפה לאמנות, ארגנה הקרנות ותכניות חינוך במוזיאונים ומוסדות אמנות ציבוריים ופרטיים. רוף כהנה כחברת המועצה הבינלאומית של ארט21, סדרת טלוויזיה בנושא אמנות עכשווית מהחשובות בעולם.

התמחותה באמנות הודית עכשווית החלה במהלך שנת השתלמות בניו דלהי, הודו, שם שימשה כיועצת עצמאית למוסדות אמנות בינלאומיים, לאוצרים ולאספנים. בעקבות שהות זאת אצרה את התערוכה המקיפה צפיפות החומר: אמנות עכשווית מהודו, ( יחד עם תמי כץ פרימן) במוזיאון תל אביב ואת התערוכה שטר מטען, (יחד עם נירית נלסון) במוזיאון הרצליה.

כרטיסים: 50 ש"ח, כוללים כניסה למוזאון, מומלץ להגיע לפני ולסייר בתערוכות.

תקנון מקום לדעת