כללי

"בצעד אחד שהוא נצח" – סדנת בוטו חווייתית עם מיה דונסקי

הבוטו הינו מחול נשמה אוונגרדי אוניברסאלי, שהתהווה ביפן בסוף שנות החמישים , כמרד רוחני. מחול יצירתי ועוצמתי זה עוסק במהות ובהתקיימותו הטוטאלית של האדם במרחב, תוך השתחררות ממושגי צורה – גודל – זמן. הרקדן והחלל חיים כנוכחות אחת, אצורה בשיא, חשופה, מחוץ לזמן. רקדן הבוטו משוחרר מן הצורך ליצור צורות בחלל, מחובר אל המהות התמציתית ומתקיים במרחב שקט של קשב ונוכחות מלאת סוד.
הבוטו נולד ממקום שמוכן להתקלף מן המוכר והבטוח,מקום שמשיל מעליו את הקליפות, כדי לעמוד ערום אל מול עצמו, חשוף, מפתיע את עצמו, ובו זמנית גם העד .
לימודי הבוטו מתמקדים בחקר התנועה הפנימית והעצמתה לכלל נוכחות אקסטטית וטוטאלית בחלל. הבוטו מאופיין באימפרוביזציה, דמיון ויצירתיות תמידית. זהו מחול של הקשבה ותודעה ערה המנותבת אל המהות. המפגש החוויתי הוא טעימה מתהליך אשר מנחה להתפשטות מדפוסי חשיבה ואמונות, לטובת מפגש עם שפת גוף אותנטית שצומחת מתוך עולמות רגשיים.
מחול הבוטו פותח דלת לעוסקים בעולמות היצירה והמופע השונים והן לאלה הנוגעים בתחומי המודעות והריפוי לסוגיהם

מיה דונסקי, אמנית רב-תחומית, רקדנית בוטו BUTOH ,כוריאוגרפית,ציירת. יוצרת ומציגה את עבודותיה בארץ ובחו"ל ומנחה סדנאות ציור ייחודיות בשיטתה: Space-Color-Consciousness
מלווה תהליכי יצירה ומתמחה בניתוב וטרנספורמציה מהתרפויטי אל דרך האמן.
החלה את דרכה בעולם הבוטו ב 1985עם נסיעתה ליפן שם חיתה, למדה ויצרה 6 שנים והיא תלמידתו של המאסטר הגדול אונו קאזואו/Ohno Kazuo , אבי תנועת הבוטו. מאז שנת 1995מנחה מיה כיתות אמן ,סדנאות בוטו קבועות ולימודים מתמשכים בחקר הבוטו, בישראל ובאירופה. יוצרת ומופיעה בעיקר כסולנית. חלק מעבודות המחול שלה הם דואטים ועבודות אנסמבל. יוצרת עבודות וידאו. היא מעצבת את פסי הקול לעבודותיה ,את התפאורה המינימליסטית , התלבושות, הארט והקונספט.
www.mayadunsky.com

עלות: 250 ש"ח למשתתף
קיום הסדנה מותנה במינימום משתתפים
להרשמה: 04-9899566