כללי

לדעת דרך הגוף – ארבע יוצרות במבט אישי על המחול ההודי

מוצאי שבת, 30/1/2021, בשעה 20:30

אירוע נעילה לתערוכה בתנועה דוממת /  מאיה סמירה

בהנחיית שיר מלר-ימגוצ׳י אוצרת התערוכה


תערוכה זו היא פרי מסע של שלוש שנים, במהלכו החליפה מאיה סמירה לסירוגין בין תפקידיה כצלמת ומצולמת, כמתבוננת מבחוץ בתרבות התנועה והמחול ההודי בעודה חווה את התנועות בגופה שלה. סמירה רוקדת, מתרגלת ומלמדת יוגה. כך נחשפה לראשונה לפילוסופיה ההודית שחוקרת את הקשר בין תנועה פיזית ומנטלית, אימון של איזון פנימי ושקט הכרתי תוך כדי תנועה.

מאיה סמירה תציג כמה מעבודותיה ותספר על משמעות המפגש עם שפת המחול ההודי עבורה. יתארחו במפגש גם שלוש רקדניות ישראליות המתמחות בסגנונות מחול הודי מסורתי שונים מאנסמבל טריקודים: אילה לב, יעל טל נוטע ודינור אלצטר-אהרונסון. הן ידגימו ויראו קטעי מחול ויספרו על תפיסת המחול ההודי והשפעתו עליהן כיוצרות ישראליות.

ההשתתפות חופשית בקישור: https://zoom.us/j/91704842591

מאיה סמירה

אמנית רב תחומית, חיה ויוצרת בישראל. עוסקת בעיקר במדיום הדיגיטלי, וידאו מיצב וצילום, במקביל לעיסוק במחול, יוגה ותנועה בוגרת לימודי צילום במנשר בהצטיינות ותואר שני במכון לאמנות בסן פרנסיסקו. במהלך לימודיה זכתה בפרסי וידאו וקולנוע ובסיום הלימודים זכתה בפרס של המכון לאמנות. מאיה הציגה את עבודותיה במוזיאונים, גלריות, ופסטיבלים ברחבי העולם, ביניהם המוזיאון היהודי בוינה, מוזיאון סנטה קרוז בקליפורניה, מוזיאון חיפה לאמנות עכשווית, מוזיאון פתח תקווה לאמנות ומוזיאון ישראל בירושלים.

 

אנסמבל טריקודים

טריו ריקוד הודי, אנסמבל של שלוש רקדניות ישראליות אשר התאהבו כל אחת בנפרד במחול ההודי הקלאסי. כל אחת מייצגת את הסגנון שאותו רוקדת ובעבודתן המשותפת חוקרות את הדומה והשונה בין הסגנונות ויוצרות שילוב הרמוני ומרתק ביניהן.


איילה לב

מלמדת, יוצרת, מופיעה ומתמחה בריקוד הודי בסגנון הקאטאק קרוב לעשרים שנה. מלמדת דור ראשון של רקדנים הודים קלסיים בישראל ומביאה את הריקוד לתודעתו של הקהל הישראלי.

יעל טל נוטע  

חווית הודו דרך סיפור וריקוד. רקדנית ומורה מקצועית לריקוד, מתמחה בסגנון הקלאסי קוצ'יפודי מדרום הודו. מלמדת שני סגנונות ריקוד הודי בישראל: קו'ציפודי ובוליווד. מביאה את חווית הודו לקהל הישראלי דרך הופעות, סדנאות הרצאות ושיעורים.

דינור אלצטר אהרונסון

רקדנית ומורה למחול הודי קלאסי בסגנון אודיסי. למדה בדרך המסורתית וגרה באוריסה (מזרח הודו) במשך כ- 5 שנים. דינור מופיעה ומעבירה סדנאות ברחבי הארץ. יחד עם בן זוגה מובילה את בית התרבות "בית קולטון" בקרית טבעון, בית למוסיקה ומחול הודים קלאסיים, שם גם מלמדת באופן קבוע.