כללי

מהעין אל הלב: על מערכות יחסים באמנות ומיתולוגיה בהודו

אירוע נעילה מקוון בזום לתערוכה מיניאטורות הודיות במבט עכשווי

יום רביעי, 20/1/2021, בשעה 20:00

מנחה: שיר מלר-ימגוצ'י, אוצרת התערוכה

שלושה מבטים בעקבות יצירתו של אבשלום סולימן


ציור הקיר של אבשלום סולימן "לומד לדבר אמת, קורא בעיניים עצומות" שואב את השראתו מציורי המיניאטורות ההודיות מאוסף המוזיאון. סולימן מעתיק, מפרש ומארגן מחדש את החומרים החזותיים הללו. התוצאה חושפת את מערכות יחסים הנוצרות בין מבטו כאמן עכשווי אל האמנות ההודית המסורתית, כשהרחוק הופך קרוב, והזר הופך לאישי.
במפגש יציג האמן את תהליכי העבודה ומערכות היחסים החדשות שנוצקו לתוך יצירה הגמורה.

תתארחנה: חמדת סלאי, דוקטורנטית לספרות ופילוסופיה הודית באוניברסיטה העברית ואסנת אלכביר, אמנית מחול ושירה הודית קלאסית ומרצה המתמחה בתרבות הודו.

ההששתפות חופשית בקישור: https://zoom.us/j/91678273518

אבשלום סולימן

אמן, אוצר ואיש חינוך לאמנות. עבודתו מבוססת על תהליכי תרגום והמרה של גופי ידע ומערכות סימנים מהשפה הכתובה אל החזותית, ולהיפך. אוצר ומנהל של הגלריה השיתופית היהודית ערבית בקיבוץ כברי.

חמדת סלאי

דוקטורנטית לספרות ופילוסופיה הודית באוניברסיטה העברית. מתעמקת במבעים תרבותיים (ריטואל, ספרות ותאטרון) של רעיון הדבקות באל, בניסיון להבין את הדינמיקה בין האדם, האלים והאלות. חמדת מעמידה את הסיפורים הכתובים, המדוקלמים והמוצגים בלב מתודולוגית המחקר שלה, ואוהבת במיוחד לספר אותם.

אסנת אלכביר

אמנית, מרצה וחוקרת תרבויות המזרח הרחוק. מופיעה בארץ ובחו"ל בשירה ובמחול הודי קלאסי. לימדה ברימון, סמינר לוינסקי,אוני' תל-אביב והאוניברסיטה העברית. חייתה ולמדה בהודו תשע שנים, וספרה "במפגש הנהרות" הוא תיאור אישי של המגוון התרבותי בהודו. מדריכה טיולים לתת-היבשת ההודית, בהוטן, נפאל, סרי לנקה ויפן.