חדשות ואירועים

תמיכה בשיקום תצוגת הקבע

לקהל המבקרים היקר שלנו,

ביום רביעי לפנות בוקר 19.8.2020 נפרץ חדר תצוגת הקבע של המוזיאון שלנו. מן התצוגה נגנבו עשרות חפצי אמנות, נדירים ביופיים וייחודם האמנותי, חלקם מהאוסף של וילפריד ישראל עצמו. הפורצים הגדילו לעשות והשליכו על הרצפה פסלים וכלים שאותם לא לקחו אלא השאירו שבורים על רצפת המוזיאון.
המראה של החלל שנפרץ מעלה תחושה כואבת של אלימות ורוע, וכמובן התהייה מי יכול לעשות מעשה כל כך נורא.
עירבנו במהירות את בטחון הקיבוץ, גורמי המשטרה השונים ומשרד התרבות.
פנינו לגורמים שונים בעולם האמונים כל מניעת סחר בחפצי אמנות וכן ידענו בתי מכירות פומביות, גלריות וסוחרים שונים בארץ ובעולם.
שר התרבות, חילי טרופר, הביע את זעזוע רב ויום למחרת כבר הגיע לבקר אותנו כדי לתמוך. גם ראש מועצת מגידו, איציק חולבסקי, הגיע אלינו ושניהם הבטיחו סיוע כספי מיידי כדי לתקן את מערכות האבטחה שלנו.
למרות הכאב והזעזוע החלטנו לפתוח את המוזאון למבקרים כבר יום למחרת. לשמחתנו הרבה, כל חללי תערוכות האמנות העכשווית שלנו לא נפגעו כלל. יש לנו סיורים והדרכות בתערוכות אלה וסדנאות קיץ לילדים ואנו מחוייבים לא להשבר ולהמשיך לספק לקהל שלנו חוויה אמנותית איכותית.
אנחנו מקבלים המון תגובות וחיזוקים מהארץ ומהעולם. קולגות שלנו מעולם המוזאונים והאמנות, חברי קיבוץ יקרים, קהל מבקרים, כולם פונים, מחזקים ומציעים סיוע. אנו מתרגשים מכל פניה כזו ומוקירים לכם תודה.

בינתיים אנו מבקשים את סיועכם בהפצת רשימת המצאי של החפצים הגנובים. אנא הפיצו לכל מי שעולה בדעתכם, בארץ ובעולם, כדי שלא ניתן יהיה לסחור בפריטים הנדירים שלנו, ואולי, אולי הם יתפסו ויוחזרו אלינו.
רשימת הפריטים קיימת בדף הזה: http://www.wilfrid.org.il/?p=4467

כמו כן אנו מתחילים לחשוב על היום שאחרי.
הנזק הגדול ביותר, שלא ניתן לכמת הוא העובדה שצוואתו של וילפריד ישראל ואחרים הופרה ופריטי האמנות שלהם כעת נמצאים בידיים גסות ששום צוואה רוחנית או כתובה לא נוגעת בהם. לנו קיימת המחויבות לבנות את חדר תצוגת הקבע מחדש ולהמשיך להציג את חפצי האמנות העתיקים והנדירים שברשות המוזיאון לקהל הרחב, ולשם כך אנו זקוקים לעזרתכם.

לינק לתרומות: http://bit.ly/wilfridtromot

תרומות בארץ אפשר להעביר בהעברה בנקאית ל:
וילפריד ישראל חל"צ
בנק הפועלים
סניף 722
חשבון מספר: 256817

אנו מודים לכולכם מאוד על התמיכה ומצפים לביקורכם אצלנו במוזאון. בברכת שבת שלום ושלווה.
נורית אשר פניג, מנהלת המוזאון , וכל צוות המוזאון.