כללי

תודעת הנשימה – קורס בן שישה מפגשים

ימי ראשון, בתאריכים 5.1.2020, 12.1.2020, 19.1.2020, 26.1.2020, 2.2.2020, 9.2.2020, בשעות 10:00-12:00

(הקורס יתקיים במוזאון ובמרחבים הירוקים שסביבו)

לרגל התערוכה "מרחב נשימה" ייפתח במוזיאון קורס חדש בן שישה מפגשים, שיפתח צוהר להיכרות עם תורות נשימה שונות.

הקורס ייפתח בסיור מודרך בתערוכה מרחב נשימה.

כולנו נושמים כל הזמן מבלי לתת את הדעת על אופי הנשימה. אך האם אנו נושמים בצורה נכונה? נשימה לא נכונה יכולה לגרום לסימפטומים כמו אי נוחות, עייפות או סחרחורת, בעוד שנשימה נכונה מאזנת את רמת החמצן בדם וגורמת לאיזון ולהרפיה.  הנשימה הנכונה חשובה מאד לבריאותינו הגופנית, הנפשית והשכלית ואף משפיעה עמוקות על מצבי התודעה שלנו.

הקורס יעסוק בתורת הנשימה משלוש זוויות שונות. נקבל הסברים ונתנסה בנשימה מלאה, נלמד על הקשר בין נשימה ואיכות המחשבות, נתבונן בנשימה ובמה מעודד או מצמצם אותה ונתנסה בטכניקות נשימה שונות.

PRANA YAMA – תיעול הנשימה בחיי היום יום: עם גילה ציון

(תאריכים: 5.1.2020, 19.1.2020)

הנשימה – פעימת חיים היא.  בכל דבר "חי" ביקום שלנו, קיימת פעימת נשימה, וכמו טביעת אצבע – כל פעימה הינה ייחודית ומייחדת את עצמה.

היוגים הקדמונים זיהו את הקשר המיידי בין הנשימה ל-נשמה, את היכולת לשלוט בעזרת הנשימה בתנועות ותנודות התודעה, היכולת לייצר שינוי במצבי הרוח של האדם ולאפשר לו לנתב את האנרגיות לצרכיו המידיים בעזרתה.

את היכולות הללו הנחילו לאנושות בעזרת שיטת תירגול  יוגית שנקראת  PRANA YAMA   "משיכת האנרגיה החיונית בנשימה" או "תיעול הנשימה לצרכי היום יום".

באימון זה מתהווה תחושת נוכחות חזקה ל-כאן ועכשיו ויש באלו כדי לייצר ריכוז מיידי, מיקוד והשקטה של "הרעש הפנימי".  מתוך ההשקטה מתאפשרת ראייה צלולה יותר, מקיפה יותר ובהירה יותר.

גילה ציון – מורה ליוגה מזה 34 שנים, חוקרת את השיטה למעלה מ-40 שנים .  מתאמנת בנשימה, לומדת אותה, מתרגלת אותה ומלמדת אותה דרך שעורי יוגה ומדיטציה.

 

עוצמת הנשימה – בראי היוגה והמיינדפולנס: עם רוני פרידמן

(תאריכים: 12.1.2020, 26.1.2020)

במפגשים אלה נכיר את יכולתה של הנשימה להשפיע על תחושת הרווחה, השקט והאיזון שלנו. נתרגל מדיטציה, נתבונן בהשפעות התרגול עלינו ועל מצבנו התודעתי ונשוחח על מקומה של הנשימה בחיינו. 

נכיר נשימות שעוזרות להרפות, לאזן, לצנן או לחמם את הגוף. נלמד כיצד הנשימה יכולה להשפיע על איכות השינה שלנו. אילו נשימות יפתחו לנו את מעברי הנשימה בחורף ויעזרו להקל על צינון ובאיזה נשימה מומלץ להשתמש ברגעים של עומס ולחץ.

רוני פרידמן –מנהלת את ארגון מורי היוגה בישראל,מתרגלת מדיטציה משנת 91 ויוגה פיזית משנת 2000. מכשירה מורים ליוגה ומדיטציה. רוני היא המייסדת של סטודיו נעים בתל אביב, היוזמת של "יוגה ערבה".

 

לדעת נשימה – הנשימה הטרנספורמטיבית והנשימה בכלל ככלי למודעות עצמית: עם אילת כהן

(תאריכים:2.2.2020, 9.2.2020)

לכל אדם בוגר יש דפוס נשימה ייחודי שלו, שסיגל לעצמו במשך חייו ומעיד על מצבו ועל הדרך שבה הוא חי את חייו.  ההתבוננות בדרך שבה אנו נושמים, יכולה להביא אותנו למודעות עצמית גבוהה יותר. כאשר אנו מרחיבים ופותחים את הנשימה, לא רק שיש לנו יותר אנרגיה ויכולת לסייע לריפוי הטבעי של הגוף, אנו גם מגבירים את יכולת ההכלה שלנו לקבל ולחוות יותר טוב.  בשני מפגשים אלה ננסה להבין את המשמעות של דפוסי נשימה ספציפיים ונלמד כלים של נשימה, שבהם אנו יכולים להשתמש כדי לשפר את חיינו ברמה הפיסית, הנפשית והרוחנית, ולחיות חיים מלאים יותר, נוכחים יותר ובריאים יותר.

אילת כהן – פסיכותרפיסטית אינטגרטיבית, עובדת בשיטת האקומי – תרפיה מבוססת מיינדפולנס. מטפלת מוסמכת בשיטת הנשימה הטרנספורמטיבית. מטפלת גוף ומלווה תהליכי רוח ותודעה.

 

מחיר למשתתף 520 ש"ח

פתיתח הקורס מותנת במספר הנרשמים.

ייתכנו שינויים במועדי הקורס.

לפרטים ולהרשמה: 04-9899566