כללי

מהפכת המיינדפולנס – סרט והרצאה עם רחל קפלן

מיינדפולנס- כלי להפחתת עומס בעולם קפיטליסטי או דרך חיים 

בחיינו היום אנו מוטרדים ללא הרף, מבקשים לחיות ללא לחץ, להספיק הכול ולהיות יצרניים בעבודה. בכדי לעזור לעובדים להתמודד עם ימי עבודה ארוכים ועם התביעה ליצרנות ומקוריות, חברות הענק של המאה ה-21 כגוגל וסאפ הביאו את מדיטציית המיינדפולנס לחברות ההייטק.   העובדים עוברים סדנאות מיינדפולנס כחלק מיום העבודה הרגיל שלהם. אך השאלה האם אין זו סוג תרמית? האם מדיטציה אמורה ויכולה לבוא בקנה אחד עם ערכים של כסף, יצרנות וכוח? או האם עלינו להניח למיינדפולנס להיות מדיטציה רוחנית והמוניסטית בלבד ללא מטרות חומריות?

גישת המיינדפולנס נטמעה זה מכבר בעולם הטיפול הנפשי, החינוך, הספורט והעסקים. האם חברות הענק מלמדות מיינדפולנס ככלי לרוווחת העובד או לרווחיות החברה? האם נשכחו מקורותיו הבודהיסטיים והפוטנציאל הטרנספורמטיבי לשחרור? בהרצאה נתוודע לרעיון המיינדפולנס דרך המשגתו ודרך חווית התרגול, וננסה לגשר על הפער שמציבות השאלות החשובות העולות בסרט.

:

 הסרט שיוקרן: מהפיכת המיינדפולנס
The Mindful Revolution
בימוי: סמואל סטפן, ניק אוקלי
שוויץ, 2015, 58 דקות, גרמנית, אנגלית, תרגום לעברית

לצפיה בטריילר לחצו כאן 

על המרצה: רחל קפלן, פסיכולוגית קלינית, מומחית לילדים, נוער ומבוגרים.   פסיכולוגית במרפאת בריאות הנפש ילדים ונוער בקופ"ח מכבי. מרצה באוניברסיטת תל אביב. מנחת קבוצות מיינדפולנס לקהל הרחב ולצוותים מקצועיים.