מקום לדעת

ממַיְינְדְפוּלְנֶס להתעוררות -ביסוס המודעות וטיפוח חכמת הבודהיזם

מנחה: ערן הרפז

קורס לתלמידים מנוסים במדיטציה / מַיְינְדְפוּלְנֶס 

בודהה זה לא שֵם. בודהה הוא תואר שנובע מלשון להתעורר.  בודהה הוא "זה שהתעורר". הבודהה לא לימד "מדיטציה וזהו".  הבודהה לימד התעוררות, לחיות חיים ערים.

לא משנה כמה ידע יש לנו על מדיטציה, כמה נתאמן, וכמה נעשה זאת בנחישות, כאשר ענפים אחרים של דרך החכמה אינם זוכים לתשומת לב מספקת, כאשר ההבנה שלנו אותם והאימון שלנו בהם אינם מספקים, אנחנו מרגישים לפעמים שאנחנו מתקדמים בדרך, ופעמים אחרות אנחנו מרגישים תקועים בדרך – אלא שלא בטוח שהדרך שאנחנו מתקדמים\תקועים בה היא הדרך להתעורר.

דרך ההתעוררות כוללת בתוכה את הנכונות לא להשאיר שום דבר באפילה; החל מהדרך שבה אנחנו תופסים את עצמנו כיצורים שכמו חיים במרכז העולם, באיזשהו כאן אשר מאחורי העיניים שרואות את העולם\האחרים שם בחוץ, דרך הדרך שבה תפיסות אלה הופכות למחשבות שהופכות למילים, מעשים ואורח חיים, ועד הדרך בה נאספת התודעה ומודעות בהירה מתפתחת. דרך ההתעוררות בודקת כיצד כל אלה מתקיימים, משפיעים ומושפעים הדדית.

כיצד לנהל חיים שהינם אימון בחכמה נבונה, אורח חיים מאוזן וראייה שלווה ועמוקה

מפגשי הקורס יכללו: תרגול מדיטציה, לימוד מלווה בטקסטים של חכמת הבודהה, חקירת הרלוונטיות של חכמת הבודהה לחיינו

הקורס מיועד לאנשים עם ניסיון במדיטציית מיינדפולנס / ויפסנה תוך מתן עדיפות לתלמידים ותיקים אשר השתתפו גם בריטריטים בשתיקה. 

ערן הרפז – מורה ותיק למדיטציית מיינדפולנס וחכמת הבודהיזם. כותב ומתרגם, מורה ויפסנה בכיר מטעם עמותת "תובנה", ובוגר התכנית להכשרת מורי MBSR מטעם המרכז לחקר המיינדפולנס אשר בביה"ס לפסיכולוגיה, אוניברסיטת בנגור, וולס, בריטניה.

10 מפגשים שבועיים  בימי שני, 9:30-12:30 ויום תרגול מרוכז שיתקיים בשבת 2.3
מפגש ראשון: 29.4 ( ב-10.6 לא מתקיים מפגש)  מפגש אחרון: 8.7

*הקורס מתקיים במועדון לחבר של קיבוץ הזורע*

עלות הקורס: 1800 ₪ כולל יום תרגול מרוכז (המחיר כולל דמי רישום בסך 100 ש"ח שלא מוחזרים במקרה של ביטול)