כללי

חותם הדהרמה – קורס לימוד ומדיטציה עם מאיר זוהר

מדיטציה של קשב גוף-נפש ברגע הזה, יחד עם לימוד הדרך הבודהיסטית בגישה לא-דואלית
הבודהה לא היה בודהיסט, הבודהה לא לימד בודהיזם. הבודהה הזמין אותנו להתבונן בדברים כהווייתם, ולימד דבר אחד פשוט – לחיות חיים ערים; הבודהה לימד שכאשר אנחנו באמת קשובים ומבינים כבר אנחנו לא סובלים, חופשיים לאהוב את החיים.

הדהרמה היא דרך הבודהה, דרך חיים קשובה לטבע הדברים, וחותם הדהרמה הוא הלב של הדרך – הוא התבוננות נכוחה במאפייני הקיום של כל הדברים, והבנה של עובדות החיים; חותם הדהרמה הוא אפשרות והזמנה לפגישה גלויה עם ה"ככה זה" של כל מצב בחיים, הוא שער להתעוררות לחיים ברגע הזה.

מדיטציה של תשומת-לב היא אמנות של קשב לחיים, בגישה שיש בה סקרנות ועניין להתנסות בלב פתוח ובאמת לגלות את הדברים. בתשומת-לב למתרחש כאן ועכשיו יש הבנה עמוקה של טבע האדם ושל דרך העולם, וגישה קשובה שכזו היא מהפך מלא ושלם באיכות החיים – בתשומת-לב יש הכרת תודה, פעולה בחמלה ושלום עם עצמנו ועם אחרים, אהבת אמת ושמחת חיים; תשומת-לב היא מתנה שאנחנו יכולים להעניק לעצמנו, וכך גם לאנשים נוספים החיים עימנו.

במהלך הקורס נלמד את יסודות המדיטציה של תשומת הלב, ואת הגשמתה בלב החיים: נלמד להביא את תשומת-הלב גם אל חיי היומיום – אל לב סערות הרגשות, השגרה של ההרגלים והערפילים של המחשבות; נלמד להבין את עצמנו וגם אחרים, לגלות בכל אדם אור ויופי, ולפתוח את הלב לחיים.

נלמד גם את עיקרי הדרך הבודהיסטית, ואת האופן בו היא מתייחסת למצבי חיים שונים ורלוונטית לחיינו הממשיים; נלמד לחיות לאורה של הדהרמה בלב המצב האנושי, ללא הפרדה בין הדרך לבין החיים.
הקורס מאפשר התנסות ישירה במדיטציה תוך הנחיה ושיתוף בקבוצה, ומיועד למי שנפגש לראשונה עם הלימוד והדרך הבודהיסטית, וגם למי שמבקש להתבסס ולהתעמק, להתרענן ולהתחדש בדרך ובלימוד.

הסדרה בוילפריד
המפגשים יתקיימו במוזאון וילפריד קיבוץ הזורע. מיקום מדוייק יפורסם בהמשך
נדרשת הרשמה מראש, והשתתפות מלאה בכל המפגשים – להרשמה נא ליצור קשר.
המפגשים יתקיימו בימי ג', בין השעות 17.00-20.00
תאריכים:22.5, 29.5, 5.6,12.6, 19.6, 26.6
מחיר : 690 ש״ח
הסדנה מלאה, ההרשמה נסגרה

על המרצה

מאיר זוהר מלמד מדיטציה לא-דואלית כדרך חיים – הוא מלמד את הדרך הבודהיסטית בגישה לא-דואלית, ומדיטציה של קשב גוף-נפש ברגע הזה. מאיר למד וחי בקהילתו של תיק-נהאט-האן (Thich Nhat Hanh), מורה זן מווייטנאם, והיה נזיר בודהיסט במשך תשע שנים. כמו כן, הוא לומד רבות לאור הגותו של קרישנמורטי (J. Krishnamurti).

תקנון מקום לדעת