כללי

ספר המתים הטיבטי – סרט והרצאה עם פרופ׳ יעקב רז

מפגש קולנועי עם פרופ' יעקב רז

קולנוע רוחני מציג סרטים ומפגשים העוסקים בנושאים שנותנים השראה לצמיחה אישית, מקדמים פעילות גלובלית חיובית ויוצרים מודעות לסביבה. הסרטים בז'אנר הקולנוע הרוחני מאירים את האספקטים של חיפוש אחר משמעות ואחר טבע המציאות עצמה. הם מעוררים לשמחה, לאהבה ולחמלה, ויוצרים תחושה של קשר עמוק יותר בין אדם לעצמו ובין אדם ליקום.
הקולנוע הרוחני מבקש להשתמש במדיה בכדי לבטא רעיונות מעוררים ונותני השראה לטרנספורמציה ליחיד ולחברה. ההשפעה שיש לסרטים על התרבות היא אדירה. אפשרות התפוצה הגדולה הופכת את תעשיית הסרטים לכלי מעשי לשינוי התודעה הקולקטיבית ויצירת מסה קריטית לאנושות חדשה

אנחנו שמחים לפתוח את פעילות לימודי המזרח במוזיאון וילפריד עם מבחר הרצאות וסרטים מרתקים ומלאי השראה

המפגש הראשון:
מפגש קולנועי ראשון יהיה עם פרופ' יעקב רז
תאריך: יום שבת, 14.4
10:00 – התכנסות, קפה וקבלת פנים במוזיאון
11:00 – הרצאה של פרופ׳ רז והקרנת הסרט באולם המופעים.
מקום: אולם קיבוץ הזורע
הסרט שיוקרן: ספר המתים הטיבטי (יפן/קנדה 1994)
THE TIBETAN BOOK OF THE DEAD

מחיר : 85 ש״ח, סרט + הרצאה

בימוי: בארי מקליין Brrie Mclean
"ספר המתים הטיבטי "מציג את האופן שבו מתייחס הבודהיזם הטיבטי למוות ולשחרור מהסמסרה – מעגל הלידה והמוות. הסרט מציג את עקרונות הגישה הבודהיסטית וכולל ראיון עם הדלאי לאמה, לצד תמונות אמיתיות שצולמו בקרב הקהילה הבודהיסטית במישורי ההימלאיה. הסרט מהווה הצצה נדירה ורגישה למסורת הבודהיסטית של תרגול, מסירות, חכמה וחמלה… מלווה בקריינות של לאונרד כהן.
(90 דקות, אנגלית, תרגום לעברית)

הכנה למוות – האם אפשר?
ההרצאה תעסוק בספר המתים הטיבטי. הספר שנקרא בתרגומו המערבי ׳ספר המתים הטיבטי׳ הוא טקסט שהטיבטים קוראים להולך למות ולמת לאחר מותו, ולא פחות מכך, לחיים המקשיבים לקריאה. במקור נקרא הספר ׳השחרור באמצעות האזנה בזמן הביניים׳, והוא מלווה את תהליך המיתה והמוות בתרבות הטיבטית.
אם אנחנו לא יודעים מתי, לא יודעים איך, ולא ניקח אתנו דבר – אז למה אפשר להתכונן? ובכל זאת, כעובדה המכוננת ביותר בחיינו, אי אפשר שלא להתייחס למוות.
פרופ' יעקב רז
מרצה לבודהיזם, זן בודהיזם, ותרבות יפן. מתרגם וסופר ישראלי, שימש כראש החוג ללימודי מזרח אסיה באוניברסיטת תל אביב. שהה שנים ארוכות בארצות המזרח וחקר את תרבותן. ממייסדי פסיכו-דהרמה, בית הספר לתורת הנפש הבודהיסטית
טריילר

לרכישה :